El Clásico vyhrali hostia z Dolnej Súče

Prehľad výsledkov I. triedy.

Derby medzi Hornou a Dolnou Súčou vyhrali hostia.Derby medzi Hornou a Dolnou Súčou vyhrali hostia. (Zdroj: DOMINIKA ŽÚŽIOVÁ)

Pobedim - Soblahov 3:0 (1:0)

Po dvoch neúspešných jarných kolách (a po rozporoch v klube hráči-prezident-fanúšikovia) zabral pobedimský tím naplno a na domácej pôde s prevahou zvíťazil nad OŠK Soblahov 3:0 Držanie lopty vyznelo pre FK 1925 Pobedim, domáci mali po väčšinu zápasu pozičnú prevahu. Hostia, ktorí nemali na striedanie ani len jedného hráča, podali dobrý výkon a niekoľkokrát z protiútokov pohrozili, na mieste však bol domáci brankár M. Tomášik. Treba vyzdvihnúť aj výkon brankára hostí J. Hrnčára – niekoľkokrát bravúrne vyrazil nádherné strely kapitána domácich Ľ. Zervana z pod brvna. V domácom tíme treba pochváliť kolektívny výkon od obrany po útok, podporený kvalitnou hrou záložnej rady so skúsenosťami a prehľadom veterána Gaba Havrlenta. Najlepším hráčom hostí bol kapitán Martin Jambor.

Góly: M. Gono, Ľ. Zervan (11 m), M. Krajčovič, rozhodoval: Ševčík.

POBEDIM: Tomášik - Zervan, Klimo, Havrlent, Krajčovič, Šiška, Herák, Dadík, Gono, Uváčik, Mikláš.

SOBLAHOV: J. Hrnčár - Mrázik, Talian, Hájek, Fabo, M. Hrnčár, Šlesár, Pleva, Jantošovič, Jambor, Rehák. RASTISLAV ČOP

Zamarovce - Horné Srnie 3:2 (0:1)

V Zamarovciach sa predstavilo posledné mužstvo tabuľky. Hosťom vyšiel úvod zápasu, keď už v 3. min otvoril skóre Ševčík. Po góle domáci ostali nervózni a nekoncentrovaní, hra sa im nedarila celý prvý polčas. V druhom polčase vybehli domáci v pozmenenej zostave s úmyslom otočiť skóre, čo sa začalo aj napĺňať v 70. min B. Drienkom, keď po centri Daniela Jančoviča vyrovnal. O tri minúty neskôr dostal domácich do vedenia T. Drienka, keď premenil pokutový kop. Hosťujúcemu Ševčíkovi sa podarilo ešte vyrovnať, ale posledné sólo mal B. Drienka, keď hlavou uzavrel na konečných 3:2 pre domácich.

Góly: B. Drienka 2, T. Drienka (11 m) - Ševčík 2, ŽK: 3:1, rozhodoval: Ondrušek, počet divákov: 50.

ZAMAROVCE: Mikloš - Daniel Jančovič, Poruban, Zemanovič, Dávid Jančovič, Fraňo, Myslivec, Garaj, B. Drienka, T. Drienka, Repka (Dragula, T. Hudec, Chochlík).

HORNÉ SRNIE: Kostka - Chlebana, J. Švančárek, Šimák, Húserka, Kumančík, M. Švančárek, M. Blaško, Lukajka, Šimko, Ševčík (Fabuš, B. Blaško). MILAN SKOVAJSA

Horná Súča - Dolná Súča 1:2 (0:1)

V súčanskom El Clàsicu sa radovali z víťazstva hosťujúci hráči z Dolnej Súče, ktorí si zaslúžene odvážajú tri body. Domácim sa lepila smola na kopačky už od začiatku zápasu a dať gól bol veľký problém, hoci šance mali, len ich nedotiahli do konca. Domáci doplatili i na veľkú maródku v mužstve, keď až piati hráči majú dlhodobé zdravotné problémy a dnes k nim pribudli ďalší dvaja F. Guga a Častulín. Hoci bojovali až do záveru, tešili sa hostia. Už v 15. min sa dravo predral do šestnástky F. Guga, ale mieril vedľa. Domáceho brankára Seriša prekvapil Trúnek, keď z trestného kopu z rohu šestnástky poslal hostí do vedenia. V 36. min J. Dohnan z hranice šestnástky mieri vedľa. Druhý polčas začali domáci náporom, po rohu Macharu J. Dohnan trafil tesne vedľa. V 53. min sa pískala penalta na P. Dohnana, ktorého v šestnástke fauloval Sirotný, ale J. Dohnan penaltu trestuhodne kopol, keď mu ju Marenčák vystihol a chytil. V 59. min po rohu Bartek hlavou mieril opäť vedľa a v 73. min Repa z dvadsiatich piatich metrov mieril len do brvna. Domáci v snahe o vyrovnanie zabudli na zadné dvierka a v 78. min hostia zvýšili na 0:2 Sirotným, keď traja hráči postupovali do rozhodenej obrany domácich. Až v samom závere zápasu sa domáci dočkali gólu, keď Bartek z desiatich metrov pohodlne obstrelil Marenčáka, na čo rozhodca ukončil zápas na veľkú radosť fanúšikov z Dolnej Súče.

Góly: Bartek – Trúnek, Sirotný, ŽK: 1:2, rozhodoval: Otiepka, počet divákov: 750.

HORNÁ SÚČA: F. Seriš - Zemanovič, Machara, Kalík, J. Repa, Lukšo, P. Dohnan, Blaho, Častulín, M. Guga, F. Guga (R. Repa, Bartek, J. Dohnan).

DOLNÁ SÚČA: Marenčák - Gajdošík, Sirotný, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, Valaštín, Vendžúr, Solár, T. Pleva, Trúnek (Kramár, Dobo, Panák). LADISLAV ŠTEFÁNEK

Dubodiel - Skalka nad Váhom 3:1 (1:1)

Góly: S. Petrík, Žáčik, Hostačný – Malec, ŽK: 2:3, ČK: 0:1, rozhodoval: Urban, počet divákov: 150.

DUBODIEL: Ma. Petrík - S. Petrík, Mi. Petrík, Janík, Kováč, Žáčik, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec (J. Červený, Scheer, M. Petrík).

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš - Vizváry, Országh, Kričfaluši, Sabadka, B. Cíbik, Blaško, M. Cíbik, Dúžek, Bagin, Malec (S. Dúžek).

Veľké Bierovce - Opatovce - Čachtice 2:6 (2:4)

Domáci privítali na domácom trávniku ašpiranta na postup do piatej ligy. Hosťom vyšiel úvod najlepšie ako mohol, keď v 20. sekunde si nedali domáci pozor na hosťujúceho M. Trebatického, ktorý otvoril skóre. Domáci rýchlo odpovedali, keď si hosťujúceho vychutnal Svatík. 1:1. V 15. minúte našiel Maraz Sameša a ten poslal hostí znova do vedenia. V 25. minúte po zaváňajucom ofsajde išli hostia už do vedenia 1:3 zásluhou Maraza. V 38. minúte iskierku nádeje dal domácim Barták, keď sa dokázal presadiť s hráčmi i s brankárom. 2:3. V 41. minúte znova rýchly brejk hostí a M. Trebatický dal na 2:4. Domáci v druhom polčase pritvrdili, ale hostia mali dobre zabezpečenú obranu. V 50.minúte pokus od Sabadku zlikvidoval brankár hostí. Ďalšia dobra akcia prišla v 61. minúte Mercek našiel P. Bulka ten centroval do šestnástky na J. Bartáka, ale brankár hostí znova chytil. O pár minút ďalšia dobrá šanca, ktorú nevyužil Fabian. V 81. minúte z prvého rohového kopu hostí v druhom polčase dával na 2:5 hlavou Maraz. V závere zahrávali hostia štandartnú situáciu, pri ktorom bol opäť Maraz, ktorý zapečatil vysoké víťazstvo hostí. Výsledok je pre domácich krutý.

Góly: Svatík, Barták - Maraz 3, Mar. Trebatický 2, Sameš, ŽK: 2:1, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 120.

VEĽKÉ BIEROVCE - OPATOVCE: Holíček - Barták, Ondrášek, Žúži, Mercek, Fabian, Sabadka, Zhaňač, Bulko, Svatík, Horňák (R. Bulko, Viršinský, T. Sivák).

ČACHTICE: Mat. Trebatický - Balala, Mi. Trebatický, Sameš, Ma. Trebatický, Peterka, Straka, Herák, Ma. Trebatický, Maraz, O. Trebatický (Habán). TIMOTEJ BULKO

Bošáca - Myjava B 0:2 (0:1)

Už v 3. min sa po peknej kombinačnej akcií domáci dostali pred myjavského brankára, ale Ochodnický mieril tesne vedľa brány. Technicky dobre vybavení hostia mali v 13. min veľkú šancu, keď Šmahajčík sám pred bránou hlavičkoval nad. Diváci sledovali i naďalej kvalitnú hru z oboch strán. V 38. min sa dostal do šance Šmahajčík a akciu zakončil gólom. V 45. min išiel sám na hosťujúceho brankára Janeček, ktorého zozadu fauloval Horeš, za čo uvidel červenú kartu. Domáci však priamy kop nepremenili. Celý prvý polčas mala hra výbornú úroveň, čo diváci odmenili niekoľkokrát potleskom. Začiatkom druhého polčasu boli aktívnejší domáci. V 50. min peknú Zámečníkovú strelu brankár Sládeček vyrazil. V 57. min samotný únik Kováča skončil strelou vedľa brány. Na druhej strane Zámečníkova strela tiež letela vedľa. Hneď na to brankár Janega vyrazil Šmahajčíkovú strelu. V 70. min sa hostia dostali do prečíslenia a Kováč presne zakončil. Ďalšiu vyloženú šancu v 80. min prestrelil Oríšek. Hostia aj v tomto zápase predviedli kvalitnú hru a ukázali, prečo sú na čele tabuľky. Treba pochváliť aj domácich za veľmi solídny výkon.

Góly: Šmahajčík, M. Kováč, ŽK: 3:2, ČK: 0:1, rozhodoval: Dendis, počet divákov: 150.

BOŠÁCA: P. Janega - R. Kusenda, Ochodnický, Helík, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, M. Janega, Zámečník, Mihala, Janeček.

MYJAVA B: Sládeček - Palkovič, Vrábel, Kvasnica, Bilovský, Beňo, Kováč, Šmahajčík, Oríšek, Horeš, Bruško (Mareček). MARIÁN KOPUNEC

Trenčianske Jastrabie - Veľká Hradná 1:1 (0:1)

V susedskom derby pri futbale slabej úrovne sa zrodila zaslúžená remíza. Hostia sa ujali v prvom polčase vedenia po individuálnej akcií a domáci vyrovnali až v závere stretnutia po krásnej strele spoza šestnástky.

Góly: M. Fodrek – Ševčík, ŽK: 2:0, rozhodoval: Klimčík, počet divákov: 120.

TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka - Koreň, Doktor, Mikula, Valko, M. Glasa, Kyselica, Žák, T. Fodrek, R. Glasa, M. Fodrek.

VEĽKÁ HRADNÁ: Chrenka - Masár, Ježík, M. Kováč, Jandák, Petrík, Lobotka, K. Kováč, P. Kováč, Ševčík, Baláž. JÚLIUS GLASA

Ľuborča – Očkov 1:3 (0:1)

Hostia podali bojovný výkon a vyhrali zaslúžene 3:1.

Góly: Bahno – Machara, Čechvala, Kozic, rozhodoval: Bušo, počet divákov: 80.

1. Myjava B 19 15 0 4 56:19 45

2. Ľuborča 19 13 3 3 48:23 42