Okresné derby jasnou záležitosťou Trenčianskych Teplíc

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Martin Ševela (v tmavom) strelil prvý gól Tr. Teplíc.Martin Ševela (v tmavom) strelil prvý gól Tr. Teplíc. (Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Boleráz – Bánovce 3:2 (1:1)

Zápas sa začal aktivitou hostí, ktorí ovládali loptu, ale Sviteka výrazne neohrozili. Náslende sa presunula hra do stredu poľa až takmer do konca prvého polčasu. Potom hlavou minul Kolony, z diaľky nemieril presne J. Daniš a loptu do siete nedotlačil ani Mackovčín. Prišiel trest v podobe gólu a hostia po rohovom kope dali na 0:1. Netešilis a však dlho, pretože okamžite po rozohrávke prišlo vyrovnanie, keď Mackovšínov zrazený center poslal hlavou do siete Kolóny – 1:1. Druhý polčas začali domáci aktivitou, ale opäť udreli hostia, keď domáca obrana nechala veľa priestoru Botkovi, ten sa s loptou otočil a strelou k žrdi poslal Bánovce do vedenia. Už o tri minúty vyrovnal R. Sekera, ktorý ťažil zo spolupráce Mackovčína s J. Danišom. Hostia mohli opäť viesť, keď domáca obrana zaspala, ale Gajdošík zblízka trafil iba brankára. Keď sa hostia nepresadili ani po priamom kope, prišil gól na domácej strane. Prihrávku od Mackovčína spracoval Humel a krížnou strelou z ľavej strany poslal Boleráz prvýkrát v zápase do vedenia. V závere ešte hostia pritlačili v snahe vyrovnať, ale vytúžený gól nedosiahli.
Góly: 45. Kolóny, 59. Sekera, 72. Humel – 44. Líška, 56. Botka. R. Obeda, ŽK: J. Daniš - Líška, Gajdošík, 200 divákov.

BOLERÁZ: Svitek – P. Daniš, Sekera (Lehotský), Blaško, Mackovčín, Mir. Daniš, Hrebík, Humel, J, Daniš, Kolóny (Benca), Kitta. Tréner M. Kopčan.

BÁNOVCE: Feriančik – Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko, Líška, Botka, Marko, Bartoš, Svatík, Gajdošík. Tréner M. Šagát.

Tr. Stankovce – Tr. Teplice 0:3 (0:3)

Obaja súperi sa v majstrovskom zápase stretli naposledy v súťažnom ročníku 2004/2005 v 1.triede MO Trenčín. Vtedy to bol pre Tr. Stankovce postupový ročník, teraz je však iná situácia a favoritom zápasu boli Tr. Teplice. Úvod zápasu patril hosťom a už v 4. min. Ševela rozvlnil sieť domácej brány – 0 1. Hráči Tr. Teplíc si po úvodnom góle vytvorili výraznú územnú prevahu, mali aj šance, ale domáca obrana ich stačila likvidovať. V 20. min Jančovič nastrelil brvno domácej brány. Tlak Tr. Teplíc neustával a v 26. min sa po samostatnej akcii presadil Fabuš – 0:2. Hra sa potom čiastočne vyrovnala a Tr. Stankovce sa častejšie dostávali pred súperovu bránu, ale šance si nevytvárali. Naopak, v 38. min. sa po skrumáži pred domácou bránou presadil Ančic – 0:3.

V 2. polčase hráči Tr. Teplíc, vedomí si vysokého náskoku, poľavili z úsilia, Tr. Stankovce spresnili rozohrávku, zrýchlili hru a čoraz častejšie sa dostávali pred súperovu bránu a vytvárali si šance. V 61. min Antošík strieľal tesne nad brvno brány hostí. V 64. min bol v gólovej šanci Šedivý, ale prekopol bránu. Tr. Teplice postupne zvýšili aktivitu a hra sa presúvala od jednej brány k druhej. V 77. min vyskúšal pozornosť Kopčana v bráne hostí, Hudec tvrdou strelou z priameho kopu. V závere zápasu sa hral obojstranne rýchly futbal, ale gól už nepadol. Zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom Tr. Teplíc, hlavne za výkon v 1. polčase.

Góly: 4. Ševela, 26. Fabuš, 39 Ančic, ŽK: Turaj – Haško, rozhodoval: Studený 350 divákov.

TR. STANKOVCE: Huňa – Turaj, Hrbas (46. Mikušinec), Bulko, Hudec, Barčiak, Ďuráči, Puna (46. Škvarka), Šedivý, Antošík (75. Polek), Kvasnica. Tréner: R. Pevný.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Bariak, Ševela, Jambor, Krivda, Ančic, Michalík (77. Losonszký), Jančovič (82. Šebík), Haško, Fabuš (46. Suchý). Tréner: M. Fabuš. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Kanianka - Chocholná-Velčice 3:2 (1:1)

V Kanianke sa po prvýkrát predstavil nováčik z Chocholnej-Velčice, ktorý mal v 6. min. prvú strelu zápasu. O dve minúty odpovedal pokusom domáci Babašta. V 22. min. sa hostia ujali vedenia po góle Tuharského – 0:1. V 31. min. kopali domáci svoj prvý pokutový kop a Richterom vyrovnali na 1:1. V 36. min. išla strela domáceho Baláža tesne vedľa. O minútu mohli hostia viesť, ale Kanianku zachránila konštrukcia brány. V 40. min. po Oravcovej tečovanej strele zvonila žrď aj na strane hostí, a tak sa do kabín išlo za stavu 1:1. V 49. min. po faule na Babaštu kopali domáci druhý pokutový kop, ktorý Richter síce nepremenil, no dobiehajúci Bátora upratal loptu do siete – 2:1. V 61. min. letela Kurbelova hlavička tesne nad. Hostia hrozili dlhými nakopávanými loptami, čo držalo divákov v napätí. V 68. min. kopali pokutový kop aj hostia a Tulpík vyrovnal na 2:2. Domáci sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, čo sa im podarilo v 76. min., keď po peknej akcii potešil domácich divákov Baláž – 3:2. Futbalisti Kanianky už toto víťazstvo ubránili a do tabuľky si pripísali dôležité tri body.

GÓLY: 31. Richter (11m), 48. Bátora, 76. Baláž – 22. Tuharský, 68. Tulpík (11m), ROZHODOVAL: Ferenczi, 270 divákov

KANIANKA: Jantoška – Kurbel, Drozd (60. Ma. Petráš), Bátora (84. Khadir), Babašta (56. Mi. Petráš), Richter, Oravec, Belanec, Kôstka, Chupek, Baláž

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Gvizd, Cingel, Tuplík (47. Papp), Lukša, Kozárec, Tuharský, Adamči, Lobík, Cingel, Michalec

Častkovce – Nová Dubnica 0:2 (0:1)

V 6. min otvoril oblúčikom skóre zápasu Behan. V 8. min Ďuriš nastrelil brankára. Tlak domácich pokračoval. Po ideálnej prihrávke Madra Ščepko v čistej šanci nastrelil iba Rekema. V 27. min Madro našiel Ščepka, ale ten zaváhal. O minútu po individuálnej akcií strieľal Madro tesne vedľa. V 33. min Ščepkovu delovku hostia vykopli z bránkoviska. V závere polčasu Ďurišovu strelu vyrazil Rekem. Druhú časť zápasu začala pod taktovou domácich, ale Ščepkovu strelu Lendvay vykopol z bránkovej čiary. Hneď na to Kostelan gólovú šancu prestrelil. V 76. min po ojedinelom útoku hostí ušla dvojica Vaško – Mičko a druhý menovaný strelil gól na 0:2 a rozhodol o víťazstve Novej Dubnice. V závere mali Častkovce ešte niekoľko šancí, ale nebolo im súdené skórovať.

Góly: 6. Behan, 76. Mičko, ŽK: Ščepko - Burdej, Vaško, Marušinec, rozhodoval: Laco, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Končitík, Gono, Pollák, Čechvala (32. Kostelan), Osuský (72. Luštík), Ďuriš, Ščepko, Madro, Vlado (46. Ostrovský). Tréner: P. Kopačka.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej (85. Bučko), Žabár, Behan, Mičko, Smolka, Václav, Lendvay, Maník, Vaško (81. Marušinec), Lukáč (58. Králik). Tréner: M. Kopčan. PETER HALIENKA

Ostatné výsledky: Šimonovany – Domaniža 1:1 (1:0), Beluša – Partizánske 4:0 (0:0), Holíč - Horná Nitra 1:1 (0:1), Modranka – Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0).

1. Beluša 5 4 0 1 15:6 12

2. Tr. Teplice 5 4 0 1 12:4 12

3. Horná Nitra 5 3 2 0 7:3 11

4. Bánovce 5 3 0 2 11:6 9

5. Častkovce 5 3 0 2 7:7 9

6. Holíč 5 2 2 1 9:5 8

7. Domaniža 5 2 2 1 7:6 8

8. Boleráz 5 2 2 1 12:12 8