"Farské derby" bez gólov, Nová Ves zvíťazila v šlágri kola

Prehľad výsledkov VII. líg.

Tr. Teplá strelila päť gólov.Tr. Teplá strelila päť gólov. (Zdroj: FB LOKOMOTÍVA TRENČIANSKA TEPLÁ)

SEVER

Tr. Teplá – Soblahov 5:0 (3:0)

Domáci futbalisti využili výhodu vlastného trávnika a po výbornom výkone porazili mužstvo z konca tabuľky.

Góly: 45. a 60. Balon, 14. Frield, 22. Píža, 64. Stupinský, rozhodoval: Kačička, 50 divákov.

TR. TEPLÁ: Kováč – Jakúbek, Frohn, Blaho, Staňo, Beňo, Balon, Adamčík, Píža, Stupinský, Friedl (Daniško, Bohm)

SOBLAHOV: Drienka – Mrázik, Kačena, J. Hrnčár, Šlesár, Fabo, Gašparovič, M. Hrnčár, Madový, Holúbek, Jantošovič (Ďuďák)

Bobot – Horňany 0:0

Vo „farskom derby“ sa zrodil na zelenom trávniku "iba" nerozhodný výsledok. Prvých 20 minút mali domáci navrch a pritlačili svojho súpera, avšak nedokázali sa gólovo presadiť. Postupne sa hra vyrovnala a hostia pohrozili rovnako svojimi ofenzívnymi výpadmi. Druhé dejstvo malo podobný obraz vyrovnanej hry a sporadické šance na oboch stranách. Pred samotným záverom domáci veľmi chceli vsietiť rozhodujúci gól stretnutia, avšak obrana hostí im to nedovolila. Zápas napokon skončil deľbou bodov a zmierlivým výsledkom pre obe mužstvá.

Rozhodoval: Tarabus, 150 divákov.

BOBOT: Grman – Galko, Antalovič, Hloža, Kňaze, Tunega, Káčer, Labuda, Jonis, Poláček, Koreň (Džubina)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, R. Šmehýl, Filin, Valach, Mičo, J. Šmehýl, Masár, M. Šmehýl, Brlej (Bulejko)

Mel.-Lieskové – Záblatie 3:4 (2:2)

Domáci hrali celý zápas aktívne a dostali sa do vedenia 2:0. Svojimi chybami v obrane dovolili súperovi skórovať a postavili ich na nohy. Hostia sa chopili šance a z brejkových situácií zápas otočili na 2:4. V závere sa domáci snažili niečo s výsledkom urobiť, ale svoje príležitosti nedokázali premeniť.

Góly: 17. Hanták, 29. Pavlík, 65. Matiáš – 34., 49. a 51. Vallo, 37. Čakloš, rozhodoval: Bušo, 180 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Birás, Luprich, P. Hubdák, M. Hubdák, Matiaš, Pavlík, D. Žiška, Hanták, P. Žiška, Gabrhel

ZÁBLATIE: Köszeghy – Fraňo, Kováčik, Krištof, Agafon, Čakloš, Kováčik, Urban, Vallo, Šťastný, Minárik (Bretschneider)

Mn. Lehota – Dol. Srnie 5:0 (3:0)

Zápas v Mníchovej Lehote mal prekvapivo jednoznačný výsledok. Gólovo sa zaskvel Erik Laco hetrikom.

Góly: 2., 50. a 90. Laco, 36. Hrnčár, 45. Krajčo, rozhodoval: Poruban, 50 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – M. Laco, Honza, D. Hrnčár, Kňažek, T. Laco, M. Hrnčár, Plichta, Krajčo, Ďurža (J. Ďuráči)

DOL. SRNIE: Hejbal – Radoš, Ilenčík, Poláček, Hargaš, Vicena, Matlák, Hejbal, Bušo, Zbudila, Mihálik (Skovajsa, Kopunec, Bušo)

Kľúčové – Drietoma 4:1 (1:1)

Šláger kola začali hostia lepšie a prvých desať minút boli lepším tímom. To vyústilo do gólu Hoťka, ktorý nechytateľne prestrelil Zuba – 0:1. Od tohto momentu domáci prebrali iniciatívu, vytvárali si gólové šance, no ujala sa až v 32. min tá Patkova, keď po individuálnom prieniku prekonal Masaryka. Do polčasu zostali šance Pšenčíka, Vydrnáka a Patku. V druhom polčase domáci prebrali taktovku hry do svojich rúk, čo znamenalo obrat vo výsledku. V 51. min využil chybu obrany Vydrnák. O niekoľko minút neskôr Pecháček nachytal hosťujúceho gólmana na hruškách, keď ho preloboval zo 40 m a bolo 3:1. Zápas sa už iba dohrával a konečnú podobu výsledku dal Kostadinov v 89. min a bolo 4:1. Hostia mohli odísť aj s vyššou prehrou, výhra Kľúčového je plne zaslúžená.

Góly: 32. Patka, 51. Vydrnák, 59. Pecháček, 89. Kostadinov - 6. Hoťko, rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.

KĽÚČOVÉ: Zubo – Machara, Pecháček, Kendera, Petrúšek, Papierník, Kostadinov, Kiačik, Patka, Vydrnák, Pšenčík (Kulich, Gajdošík, Rajníček)

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Šišovský, Orság, Blažej, Lacko, Brandis, Hrčka, Zajac, Hoťko, Mikuš (Kuzl, Holúbek, Filo)

Neporadza – Omšenie 7:2 (2:1)

Neporadza odohrala proti Omšeniu vydarený zápas, keď sa im konečne darilo aj v zakončení. Hetrikom sa zaskvela dvojica Jozef Dlábik a Martin Richtárech.

Góly: 27., 41. a 87. J. Dlábik, 63., 81. a 85. M. Richtárech, 74. J. Richtárech (11 m) – 30. M. Bielik, 49. Malo, rozhodoval: Vido, 120 divákov.

NEPORADZA: Ševčík – Jánsky, Dlábik, Púčik, J. Richtárech, Hošo, M. Richtárech, Uher, Cmarko, J. Rychtárech, Ondráš

OMŠENIE: Homola – Dvorský, Klačman, Kijačik, Jantošovič, Malo, K. Bielik, M. Bielik, Barinka, Meravý, Škorvánek

Dol. Poruba – Beckov 4:0 (1:0)

Dolná Poruba proti poslednému tímu bodovala naplno. V prvom polčase sa domáci presadili iba raz, keď v 24. min otvoril skóre zápasu Nedielka. Po prestávke domáci Slovan rozbehol gólostroj, keď v 47. min pridal druhý gól Koteš. Na ďalšie góly čakala stovka divákov až do záveru zápasu. V 78. min upravil na 3:0 Vlado a skóre zápasu uzavrel v 80. min Jozef Suchý.

Góly: 24. Nedielka, 47. Koteš, 78. Vlado, 80. J. Suchý, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

DOL. PORUBA: M. Kapko – P. Suchý, Vlado, Nedielka, P. Kapko, Koteš, A. Suchý, Martinák, Šlesarik, Daško, R. Suchý (Hamaňa, Ďuriš, J. Suchý)

BECKOV: Kačerek – Bulava, Ondríšek, Jaroščiak, Pokopec, J. Breznický, Kanáloš, Hladký, Pevný, Neboháč, A. Breznický (P. Šimko, Valach)

Lúka – Vrbovce 3:0 (1:0)

Hostia na zápas pricestovali iba jedenásti a snažili sa v prvom rade poctivo brániť. To sa im darilo až do 43. min, kedy sa presadil Štefanec. Po prestávke domáci tím na ihrisku dominoval a z množstva šancí premenil iba dve. V úvode pridal na 2:0 Miklovič. Gólovú bodku za zápasom priniesol presný zásah Ondrisa.

Góly: 43. Štefanec, 53. Miklovič, 90. Ondris, rozhodoval: Matúš, 50 divákov.

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Žiška, Haluza, Hoško, Miklovič, Kačina, Kriško, Ondris, Štefanec (A. Pánik, Mladý, Štipanitz)

VRBOVCE: Patinka – P. Mareček, M. Mareček, Filka, Bukovský, Ľ. Hyža, Mišík, Sabota, V. Hyža, Žák, Petrák

St. Turá B – Turá Lúka 1:1 (0:1)

Stretnutie, ktoré sledovalo 60 divákov, začalo najmä z domácej strany veľmi opatrne. Domáci si boli vedomí sily hosťujúceho mužstva, ktoré malo v prvých minútach loptu častejšie vo svojej moci, ale bez ohrozenia brány. V 20. min zahrávali hostia rohový kop a veľkú šancu nevyužil Gabriš, ktorý si nabehol na center, no zblízka prestrelil. Už o minútu hostia peknou kombináciou dostali do šance Poláčka, jeho krížnu strelu domáci Oravec vyrazil, ale dobiehajúci Buček nikým nekrytý otvoril skóre zápasu. Kostolné ohrozilo Nečasa až v 34. min, ale so strelou Kolárika si poradil. V 36. min Geschwandtner uvoľnil Biháryho, ale domáci strelec z uhla prestrelil. V závere polčasu šiel trestný kop Toráča tesne nad brvno. Druhý polčas začali domáci odvážne a v 49. min hostia vykopávali loptu z prázdnej brány. Turá Lúka hrala umne a zo zabezpečenej obrany vyrážala do nebezpečných brejkov, ktoré domáci niekoľkokrát so šťastím zneškodnili. V 58. min hostia ani na trikrát nedosiahli gól. Domáci stopéri vykopávali z bránkovej čiary a tretiu dorážku Oravec reflexívne vyrazil. V 72. min mal vyloženú šancu Maroň po prihrávke Javora, ale ideálne nezakončil. Bolo to o rozhodujúcom góle. Výborný hostia už druhý nepridali a so srdcom bojujúci domáci sa snažili o vyrovnanie i za cenu riskantnej nátlakovej hry. V závere uzamkli Turú Lúka na vlastnej polovici a ich snaha bola odmenená. Biháry si spracoval ťažkú loptu, obohral dvoch protihráčov, v šestnástke bol faulovaný a z penalty chladnokrvne vyrovnal. Slušné stretnutie, ktoré bolo výbornej úrovne s prehľad a s citom pre hru viedol Hudec, ktorý mal dobrý pohyb. Na čiare mu pomáhal Miškech.

Góly: Biháry – Buček. Rozhodoval: Hudec, 100 divákov.

ST. TURÁ B: Oravec – Maroň, Javor, Szekfu, Gyorog, Beňo, Biháry, Petkov, Toráč, Kolárik, Straka

TURÁ LÚKA: Nečas – Buček, Pažický, Štermenský, Eliáš, Šarudi, Gabriš, Poláček, Kročian, Ťulák, Duga

Hrašné – Hrádok 2:0 (1:0)

Za slnečného počasia začali domáci náporom, ale množstvo šancí zostali nevyužité. Až v 40. min po kombinačnej akcií zakončil M. Horniak na 1:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom zvýšiť náskok. V 53. min po centri do šestnástky nestarnúci V. Polák upravil na 2:0. Domáci mali územný tlak do konca zápasu, no gól už nedali. Domácim hráčom patrí poďakovanie, podobne aj hosťom. Zápas s prehľadom zvládol rozhodca Baňár.

Góly: 40. Horniak, 53. V. Polák, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

HRAŠNÉ: Perička – Klogner, Kočiš, Mička, Sadloň, Polák, Kačány, Babiar, Zmeko, Horniak, Ďuriš (Mihálik, M. Dunajčík)

HRÁDOK: T. Tekula – Majerník, J. Sevald, Štekel, Opet, Šimlovič, M. Sevald, A. Tekula, Tomka, Augustín, Steinecker (Ocet, Vašíček)

Bzince – Považany 0:1 (0:1)

Gól: 26. Krawczyk, rozhodoval: Švancara, 80 divákov.

BZINCE: Lacko – Denk, Zamec, Košarišťan, Lukáč, Skovajsa, Kovačovic, Less, Miškech, Gulán, Stacho (Poláček, Bíla)

POVAŽANY: Michalka – Kubica, Tulis, Michalík, Krawczyk, Skaličan, Hlatký, Bors, Husár, Kubica, Bahorec (Michalík, Krajčovič, Satina)

Kočovce – Nová Ves 0:3 (0:0)

V šlágri kola sa zrodilo víťazstvo hostí. Góly však padali až po prestávke. Obranu Kočoviec prvýkrát prekonal v 59. min Lacko. Na ďalšie góly diváci čakali až do záveru zápasu. V 70. min pridal na 0:2 Horčičák a v 77. min uzavrel skóre zápasu Koritina.

Góly: 59. Lacko, 70. Horčičák, 77. Koritina, rozhodoval: Hruda, 120 divákov.

KOČOVCE: Motola – Sevald, Mihál, Briška, Juriš, Hanáček, Feranec, Trebatický, Roško, Horčičák, Maraz (Škoda, Verner)

NOVÁ VES: Grznár – Jambor, Malíček, Fačkovec, Gajdošech, Ševčík, Horčičák, Koritina, Ondreička, Sika, Lacko (Suchý, (Simončič, Vrablic)

Kálnica – Tr. Bohuslavice 7:1 (2:0)

Susediace postavenie oboch mužstiev z hornej polovice tabuľky, dávalo predpoklad zaujímavého futbalu. Technicky vyspelí hostia mali v prvom polčase loptu viac na svojich kopačkách, ale domáci boli gólovo efektívnejší. Už v 5. min hosťom naznačil Denis Potoček, že v Kálnici to nebudú mať také jednoduché. Svojim superobrovským slalomom s loptou, temer od vlastnej šestnástky, prešiel celým ihriskom pomedzi súperových hráčov a nezadržateľne skóroval povedľa vybiehajúceho brankára Krajčíka. Tlak hostí pokračoval, ale v 19. min opäť kapitulovali po priamom kope Lukáša Unčíka, keď z viac ako25 mjeho strela tesne pred brankárom zmenila smer a bolo 2:0. Do konca polčasu hostia ostreľovali domácu bránku, ale Tomáša Režného v nej sa im nepodarilo prekonať. Druhý polčas už mal opačný priebeh ako prvý. Kálničania vycítili svoju príležitosť a svojim neustálym tlakom dostávali hostí do neriešiteľných situácií z čoho pramenilo ďalších päť gólov v sieti Bohuslavičanov. V 61. min na 3:0 dával opäť Unčík, v 70. min pridal ďalší gól Potoček. V 72. min Dávid Košťál a v 78. min Roman Janega zvyšoval už na 6:0. V 80. min dali gól konečne aj hostia Dendisom, čo bolo len slabou náplasťou na ich celozápasovú snahu. Na konečných 7:1 uzavrel v 85. min hlavičkou Michal Mordin. Víťazstvo domácich je zaslúžené i keď pre hostí za predvedenú hru príliš kruté.

Góly: 19. a 67. Unčík, 5. a 70. Potoček, 72. Košťál, 78. Janega, 85. Mordin – 80. Dendis, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

KÁLNCA: Režný – Mordin, Kunda, Pavlech, Unčík, Važan, Šulej, Košťál, Ivana, Potoček, Janega (Mar. Hladký, Mar. Hladký, Dedík)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, P. Vavro, Salic, Beták, Š. Vavro, Dendis, Mitánek, Bližniak, Sevald, Fraňo (Pakan)

Brestovec – Krajné 7:2 (3:0)

Domáci tím konečne podal očakávaný výkon. Góly si podelila dvojica Mozolák s Farbákom. Okrem toho domáci nastrelili ešte dvakrát konštrukciu brány. Za hostí dvakrát korigoval Koník.

Góly: 15., 24. a 50. Farbák, 40., 50., 75. a 83. Mozolák – 47. a 66. Koník, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Viselka, Gálik, Obuch, Bruško, Mozolák, Baranovič, Farbák, Augustín, Bakoš

KRAJNÉ: Sedlák – Klimek, Medveď, Osuský, Koník, Tížik, Kostelný, Škodáček, Vavák, Macúch, Dobrovodský (Stratil, Elíz, Drobný)

Polianka – Potvorice 1:1 (0:1)

Hostia sa dostali do vedenia. V 28. min trafil do čierneho Ondrej Kubán. Keď sa už zdalo, že si hostia po bojovnom výkone odvezú všetky body, zabezpečil domácim remízu Kučerák.

Góly: 88. Kučerák – 28. O. Kubán, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

POLIANKA: Mazíny – Černáček, Kovár, Sládek, Kuba, Kováčiny, Augustín, Gajdošík, Chňupa, Svinkásek, Šimko (J. Kováčiny, Šimko, Kučerák)

POTVORICE: Kerak – M. Kubán, Moravčík, Šimunčík, O. Kubán, Suchý, Vatrt, Horváth, Martiška, Melicher, Tulis

1. Nová Ves 13 10 2 1 66:18 32

2. Brestovec 13 9 3 1 47:22 30

3. Turá Lúka 12 9 1 2 46:21 28

4. Kočovce 13 8 1 4 49:21 25

5. Kálnica 13 7 2 4 39:22 23