Postup pre Kľúčové a Novú Ves

Prehľad výsledkov VII. líg.

SEVER

Soblahov – Bobot 3:2 (2:1)

Góly: 32. a 61. Gašparovič (1. z 11m), 38. Kačena – 29. Koreň, 76. Luprich, rozhodoval: Malík, 100 divákov.

SOBLAHOV: Drienka – Mrázik, Kačena, J. Hrnčár, Holúbek, Šlesár, Gašparovič, Pleva, Schéry, Farkaš, Sivák (Drienka)

BOBOT: Pástor – Galko, Sokolík, Hloža, Kňaze, Labuda, Kollár, Luprich, Káčer, Koplík, Koreň (Čerňanský, Džubina)

Tr. Teplá – Mel.-Lieskové 7:5 (6:2)

Veľmi dobrý začiatok zo strany domácich, ktorí viedli už 3:0. Domáci postupne „vypúšťali paru“. Hostia v druhom polčasu výsledok stiahli na prijateľnú prehru o dva góly.

Góly: Adamčík 3, Stupinský 2, Friedl, vlastný – Mizerák 2, Pavlík, Habdák, Minarech, rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.

TR. TEPLÁ: Kohút – Vozár, Provazník, Frohn, Blaho, Praženec, Balon, Adamčík, Píža, Stupinský, Friedl (Jakúbek, Bohm, Dorica)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelansý – P. Žiška, Mikuš, Minarech, Mizerák, P. Habdák, M. Habdák, Luprich, Pavlík, Capák, Oravec (Špaček)

Horňany – Mn. Lehota 1:0 (1:0)

V zápase, kde rozhodol jediný gól mali viac šťastia domáci hráči. O jediný presný zásah sa postaral v 29. min Filin.

Gól: 29. Filin, rozhodoval: Svetkovič, 150 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Mladoš, Filin, Valach, Bulejko, J. Šmehyl, Masár, Kuník, Brlej

MN. LEHOTA: Balaj – D. Hrnčár, Honza, Kňažek, M. Hrnčár, Krajčo, T. Laco, Mikušinec, Dávidek, Ďuráči, P. Hrnčár

Záblatie – Kľúčové 0:1 (0:0)

V Záblatí sa predstavil ašpirant na postup, ktorý vzhľadom k tomu, že poznal priebeh stretnutia v Tr. Teplej odohral prvý polčas veľmi kŕčovito. Domáci mali viac z hry, boli lepším mužstvom a Kľúčovania si vypracovali jedinú šancu, ktorú zahodili v poslednej minúte prvého polčasu. Chlieb sa lámal medzi 65. a 75. min, kedy za bezgólového stavu domáci stopér T. Krištof nepremenil pokutový kop. V 71. min udreli hostia z jedinej vážnejšej akcie zápasu, keď po centri z ľavej strany do prázdnej brány skóroval Čakajík. Domáci si v závere vytvorili mierny tlak, kopali niekoľko štandardných situácií, ale vyrovnať sa im nepodarilo, a tak mohli po zápase prepuknúť oslavy hráčov Kľúčového, ktorí vyhrali VII. ligu a postupujú vyššie.

Gól: 71. Čakajík, rozhodoval: Bečka, 200 divákov.

ZÁBLATIE: Koszeghy – Magál, Krištof, Ševčík, P. Kováčik, Urban, Čakloš, Šťastný, Brlej, Anton Fraňo, Kováčik (Andrej Fraňo, Urban, Minárik)

KĽÚČOVÉ: Zubo – Rajníček, Sabadka, Kendera, Petrúšek, Papiernik, Čakajík, Kiačik, Kostadinov, Štefánek, Pšenčík (Vydrnák, L. Pecháček, Kiačik)

Dol. Srnie – Neporadza 5:2 (3:1)

Dolnosrňania sa s VII. ligou sever rozlúčili víťazne. V zápase boli síce lepší, ale ako prvý sa do vedenia dostali hostia. V 22. min za Neporadzu skóroval Martin Richtárech. Domáci ešte do polčasu otočili stav stretnutia vo svoj prospech, keď sa raz presadil Matlák a dvakrát Ilenčík. Ten po prestávke v 76. min zavŕšil svoj hetrik a prakticky rozhodol o víťazstve Dolného Srnia. V závere zápasu padli ešte dva góly, po jednom do oboch brán.

Góly: 35., 38. a 76. Ilenčík, 28. a 78. Matlák – 22. Mart. Richtárech, 89. Mich. Richtárech, rozhodoval: Hudec, 55 divákov.

DOL. SRNIE: Róbert Hejbal – M. Bušo, Rehora, Radoš, Poláček, Hargaš, Vicena, Petkov, Róbert Hejbal, Matlák, Ilenčík

NEPORADZA: Ševčík – Kyselica, J. Dlábik, J. Richtárech, Hošo, Mart. Richtárech, A. Uher, I. Uher, Mário Richtárech, Tunega, Ondráš (Jedlička)

Drietoma – Dol. Poruba 6:2 (3:0)

V zápase, v ktorom už prakticky o nič nešlo, sa domáci zahryzli do súpera a od začiatku ho prevalcovávali po všetkých stránkach. Hostia hrozili z ojedinelých protiútokov, ktoré Masaryk bravúrne zneškodnil. Hralo sa akoby bez obrán, čomu nasvedčuje aj výsledok. Víťazstvo domácich je zaslúžené. Drietoma okrem šiestich gólov zahodili množstvo tutoviek. Strelecky sa darilo Hoťkovi, ktorý zaznamenal hetrik.

Góly: Hoťko 3, Melicher, Babrnák, Filáčke – R. Kapko, Hamaňa, rozhodoval: Országh, 70 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Šišovský, Orság, Kuzl, Hoťko, Filáček, Babrnák, Bečár, Minárech, Melicher (Gabrhel, Hlísta, Holúbek)

DOL. PORUBA: Marko – J. Suchý, Vlado, Nedielka, R. Kapko, Hamaňa, Hoppan, Martinák, Ďuriš, Daško, Koteš (Uhlárik)

Omšenie – Beckov 5:1 (3:0)

V zápase tímov zo spodnej časti tabuľky diváci videli až šesť gólov. Domáci tím sa do vedenia dostal už v úvode zápasu, keď sa presadil B. Homola. Na ďalšie góly diváci čakali až do záveru polčasu a opäť padli do hosťujúcej siete. Ich autormi boli Bajzík a opäť Homola. Po prestávke sa zápasu už iba dohrával a Omšenie sa s ročníkom rozlúčilo pekným víťazstvom.

Góly: 2. a 42. B. Homola, 41. Bajzík, 86. Škorvánek, 88. K. Bielik – 55. Pastorek, rozhodoval: Šišovský, 150 divákov.

OMŠENIE: Kohút – Dorička, E. Malo, K. Bielik, M. Bielik, Barinka, Škorvánek, B. Homola, Ťupek, Bajzík, Dvorský

BECKOV: Valach – P. Šimko, Tinka, Bulava, Škarka, Hrabovský, Soldán, Kupčík, Pastorek, M. Sedláček, Neboháč (Jaroščiak, Vazovan)

Vrbovce – St. Turá B 2:0 (0:0)

Góly: 46. Sabota, 62. V. Hyža, rozhodoval: Černáček, 50 divákov.

Lúka – Hrašné 3:0 kontumačne

Hostia na zápas nepricestovali

Turá Lúka – Bzince 6:1 (3:1)

V drese Turej Lúky opäť úradoval Fako. Tentoraz strelil hetrik a tím z dna tabuľky nemal príliš šancí. Napriek tomu Bzinciam snahu nemožno uprieť. V 4. min otvoril skóre Stacho a hostia sa prekvapivo dostali do vedenia. To im vydržalo iba do 12. min, keď vyrovnal Štermenský. O päť minút Holič upravil na 3:1 a v 42. min Fako načal svoje gólové predstavenie. Po polčase Turá Lúka pokračovala v dominancií a strelila ďalšie tri góly a viacero výborných šancí ešte zahodila.

Góly: 42., 50. a 76. Fako, 12. Štermenský, 17. Holič, 70. Eliáš – 4. Stacho, rozhodoval: Mazúch, 40 divákov.

TURÁ LÚKA: Nečas – Buček, Petrovič, Štermenský, Viselka, Eliáš, Poláček, Fako, Holič, Mareček, Ťulák (Vavák, Duga)

BZINCE: Lacko – Denk, Málik, Lukáč, Mikušík, Horák, Stahco, Skovajsa, Vaško, Mazáň, Hložka (Madara, Poláček)

Hrádok – Kočovce 4:3 (2:2)

Hostia, ktorí si zabezpečili postup do VI. ligy minulotýždňovým víťazstvom, mohli hrať uvoľnene, naopak, domácim, ktorí sa nachádzali v pásme zostupu by prípadné víťazstvo veľmi pomohlo. Už v 5. min videli diváci úvodný gól zápasu, keď sa v šestnástke domácich presadil Sevald a otvoril skóre zápasu – 0:1. V 8. min sa stav menil, keď na 0:2 zvýšil Toráč. V 26. min sa presadili i domáci, keď strela Majerníka z 20 m sa odrazila od žrde do brány. V 37. min bolo vyrovnané, keď peknú akciu domácich s prehľadom zakončil Steinecker – 2:2. Nástup do II. polčasu mali opäť lepší hostia, keď v 48. min domáci neustrážili Feranca, ktorý hostí poslal do vedenia. Prešla iba minúta, keď striedajúci Ocet vyrovnal na 3:3. V 67. min išli domáci prvý raz do vedenia, keď najlepší strelec Steinecker svojim druhým gólom v zápase zabezpečil domácim dôležité víťazstvo.

Góly: 38. a 68. Steinecker, 26. Majerník, 49. Ocet – 5. Sevald, 8. Toráč, 48. Feranec, rozhodoval: Matúš, 80 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Majerník, Sevald, Štekel, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Vašíček, Tomka, Jurák, Steinecker (Ocet)

KOČOVCE: Motola – Z. Sevald, Greguš, Toráč, Briška, Hanáček, Gajdošík, Roško, Feranec, Horčičák, Maraz

Považany – Kálnica 1:3 (1:1)

Góly: 1. P. Dudášik – 33. Janega, 70. Unčík (11 m), 86. Košťál, rozhodoval: Király, 80 divákov.

POVAŽANY: Michalka – Olbert, P. Dudášik, Mečiar, Mišura, Kubica, L. Michalík, Husár, Stacho, Tulis, J. Michalík (Hlatký, R. Dudášik)

KÁLNICA: Šicko – Dedík, Unčík, M. Važan, Mordin, Košťál, Mart. Hladký, Mare. Hladký, Mikuš, Kukučka, Janega

Nová Ves – Brestovec 4:2 (3:2)

V zápase, v ktorom šlo o všetko, lepšie začali domáci. Už v 4. min ich do vedenia poslal Mišík. A keď v 14. a 27. min Lacko strelil dva góly, zdalo sa, že o postupujúcom je rozhodnuté. Lenže, v 34. min premenil pokutový kop Farbák a tesne pred prestávkou poriadne zápas zdramatizoval Obuch. V druhom polčase sa oba tímy snažili pridať gól. To sa podarilo domácim tri minúty pred koncom, keď Sika počas vabanku Brestovca upravil na konečných 4:2.

Góly: 4. Mišík, 14. a 27. Lacko, 87. Sika – 34. Farbák (11 m), 44. Obuch, rozhodoval: Kubica, 80 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Suchý, Malíček, Fačkovec, Gajdošech, Ševčík, Horčičák, Vrablic, Ondreička, Sika, Lacko (Gróf, Jaroš, Nemšák)

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Čmela, Luciak, Viselka, Gálik, Bakoš, Obuch, Farbák, Sládeček, Duga (Nemček)

Tr. Bohuslavice – Polianka 4:3 (1:1)

Za pekného počasia, bez zbytočných stresov o postup, či záchranu, sa hral v Bohuslaviciach útočný futbal. Hostia šli do vedenia v 7. min, keď sa presadil z bieleho bodu Chňupa. O vyrovnanie sa v 26. min postaral Zaťovič. V druhom polčase sa spočiatku viac darilo hosťom, ktorí dvoma gólmi naklonili misky váh na svoju stranu – 1:3. Domáci sa však nevzdávali a mohutným fínišom otočili stav zápasu vo svoj prospech. Dokonalý zvrat päť minút pred koncom dokonal Zaťovič – 4:3.

Góly: 26. a 85. Zaťovič, 70. a 75. Fraňo – 7. Chňupa (11 m), 58. Gajdošík, 69. Černáček, rozhodoval: Zelieska, 150 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Salic, Bližniak, Trebatický, Mitánek, T. Sevald, Zaťovič, Fraňo, Ondrášek, Janeček (Hanták)

POLIANKA: Černák – Kuba, Černáček, M. Kováčiny, M. Šimko, Gajdošík, Kučerák, Augustín, Chňupa, J. Kováčiny, Nižňanský (Šimko, Blaho, Ľ. Svinkásek)

Krajné – Potvorice 6:0 (4:0)

Vo veľkej horúčave oba tímy preukázali snahu hrať futbal a po vyrovnanom úvode sa prvý do šancí začali dostávať do šancí. Tí ich zužitkovali na strelenie štyroch gólov do konca polčasu. Po prestávke dobré tempo hry pokračovalo, pridali sa i hostia, ktorí chceli hrať futbal. Domáceho gólmana ohrozovali iba z diaľky, s ich strelami nemal problém, a preto si udržal čisté konto. V závere domáci dvoma gólmi zavŕšili víťazstvo aj úspešný záver sezóny.

Góly: 8. a 22. Tížik (1. z 11 m), 66. a 89. Baranovič, 25. Kostolný, 33. Lacho, rozhodoval: Vido, 170 divákov.

KRAJNÉ: Moravec – Marek, Škodáček, Klimek, Javro, Tížik, Lacho, Osuský,Kostelný, Otrubčák, Baranovič

POTVORICE: Kerak – L. Jambor, M. Moravčík, Melicher, J. Jambor, O. Kubán, Šimko, Malo, Vatrt, M. Kubán, Kaniščák

1. Kočovce 30 23 2 5 105:39 71

2. Nová Ves 30 21 6 3 121:45 69

3. Brestovec 30 21 5 4 100:47 68

4. Turá Lúka 30 21 3 6 105:39 66

5. Tr. Bohuslavice 30 19 4 7 82:58 61

6. Krajné 30 13 8 9 67:69 47