Borčice v premiére rozdrvili Banskú Bystricu

Dnes sa odohralo prvé kolo druhej najvyššej futbalovej súťaže. Borčice v historickej premiére zdolali Banskú Bystricu s prehľadom. Nové Mesto podľahlo trnavskému béčku o gól.

Historicky prvý gól Borčíc v Doxxbet lige strelil Miroslav Barčík (druhý zľava).Historicky prvý gól Borčíc v Doxxbet lige strelil Miroslav Barčík (druhý zľava). (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Borčice – B. Bystrica 4:1 (1:0)

Druholigový nováčik mal parádny vstup do zápasu. Už v 4. min uvoľnil Barčík Alexandara Plavšiča, ktorý ale hlavou nedokázal umiestniť loptu do siete. V 11. min sa už domáci priaznivci radovali z historického presného zásahu. Barčíkova strela z hranice pokutového územia skončila za Borošovým chrbtom – 1:0. Hostia mohli vyrovnať po necelej polhodine hry. Osamotený Garagič však mieril nad bránu. Na opačnej strane sa po Púčekovom zakončení už diváci radovali z gólu, no lopta sa trepotala iba na bočnej sieti.

Po prestávke Iskra pridala upokojujúci gól. Novák si zasekol obrancu a tvrdou strelou z vnútra pokutového územia prekonal striedajúceho Polónyho. Domáci mali hru pod kontrolou a exligistu prakticky do ničoho nepúšťali. 1253 divákov si tak vychutnávalo kvalitný futbal z domácej strany. V 67. min mal svoj druhý gól v zápase na kopačke Novák. Jeho priamy kop poriadne natiahol gólmana. Dvadsať minút pred koncom pohrozil Snitka. Polostrela-poloprihrávka však nenašla správneho adresáta. V 75. min mohol definitívne KO zasadiť Banskobystričanom Le Giang. V dobrej pozícii z voleja mieril tesne vedľa pravej tyče. Desať minút pred koncom viedli Borčičania trojgólovým rozdielom. Barčík prihral Novákovi, ktorý bez problémov upravil na 3:0. Čestný úspech Horehroncov zaznamenal dve minúty pred koncom hlavičkou Garagič. V samom závere bol v pokutovom území faulovaný striedajúci Mačina. Z bieleho bodu sa nemýlil Emil Le Giang a uzavrel na 4:1.

Gól: 11. Barčík, 52. a 79. Novák, 90. E. Le Giang (11 m) – 88. Garagič, ŽK: 72. A. Plavšič, 85. Augustini – 55. Urgela, rozhodoval: Kačenga, 1253 divákov.

BORČICE: Prekovič – Siva, Klabník, Bašista, Decký – A. Plavšič (74. Luhový), Gábor – Novák (82. Mačina), Barčík, Augustini – Púček (68. E. Le Giang). Tréner: J. Majoroš.

B. BYSTRICA: Boroš (46. Polóny) – Vodecký, Nikolič, Had, Savič – Willwéber, Snitka – Urgela (63. Bašovič), Hric, Garagič (24. Kostadinov) – Šovčík. Tréner: Ľ. Faktor.

Jozef Majoroš (tréner Borčíc): „Som spokojný a najmä šťastný, že nám zápas vyšiel. Mali sme loptu viac na kopačkách. Nejaké chyby sa nám vyskytli v defenzíve a súper ukázal, že vie hrať futbal. Teší ma, že sme dali štyri krásne góly a body zostali doma.“

Nové Mesto – Trnava B 0:1 (0:1)

Hráči trnavského béčka začali zápas vo svižnom tempe. Už v 2. min Harba mieril nad. O 10 min Košťálovu tečovanú strelu kryl brankár Belic. Novomešťania sa osmelili po štvrťhodine hry, keď Vlado mieril k ľavej tyči, no Jakubech vyrazil loptu na roh. V 22. min pohrozili opäť Trnavčania, keď sa z ostrého uhla snažil zakončiť Jirka. Nasledujúce minúty priniesli akcie na oboch stranách bez väčšieho efektu. V 38. min vyrobila obrana AFC hrubú chybu a tú využil na strelenie gólu Ujlaky. Domáci sa v závere polčasu snažili o vyrovnanie, no na svojich kopačkách mali priveľa nervozity. Do druhého polčasu vystriedal tréner Lintner dvoch hráčov, ani to však neprinieslo oživenie hry. Hráči N. Mesta často chybovali. Tak tomu bolo i v 56. min, keď zahrávali priamy kop. Signál mal opačný efekt, Trnavčania zachytili loptu a v šiestich šli do rýchleho útoku. Záchrannú brzdu zatiahol Lopušan a v poslednej chvíli zabránil hosťom skórovať. Hráči Spartaka boli veľmi nebezpečný najmä v útoku. V 70. min skúšal šťastie na dvakrát Harba. O minútu neskôr po rohu vo výbornej pozícii prekopol Pikulík. V 80. min vylúčil rozhodca Harbu za kopnutie bez lopty. Novomešťania ani túto presilovku nevyužili, pretože nemali najlepší deň a keď to vypadalo, že sa presadia, zastavil ich nekompromisný postranný rozhodca. V nadstavenom čase unikol Trnavčan Bakuš, no jeho únik skvele zlikvidoval Belic.

Gól: 39. Ujlaky, ŽK: 48. Vlado, 53. Rapavý, 90. L. Šebek – 26. Baez, 44. Pikulík, 74. Juliny, ČK: 80. Harba (Trnava B), rozhodoval: Fajčík, 410 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Šupák, Kutaj, Šupka, Lopušan, Vlado, Múdry, Mičko (46. Jurica), M. Šebek, Urban (46. Rapavý), L. Šebek. Tréner: M. Lintner.

TRNAVA B: Jakubech – Mečiar, Baez, Deket, Ujlaky (88. Rehák), Košťál (61. Juliny), Jirka (53. Bakuš), Bortel, Hrebík, Pikulík, Harba. Tréner: P. Zelenský.