Drietoma dobehla Kľúčové, piata domáca prehra Hrádku

Prehľad výsledkov VII. líg.

SEVER

Soblahov – Dolná Poruba 1:1 (0:0)

Skóre zápasu otvoril v 53. min Gašparovič. Keď sa už zdalo, že si domáci pripíšu na svoje konto všetky body, striedajúci Koteš päť minút pred koncom vyrovnal na 1:1.

Góly: Gašparovič – Koteš, rozhodoval: Vitko, 100 divákov.

SOBLAHOV: Drienka – Mrázik, M. Kačena, J. Hrnčár, Šlesár, Pleva, Gašparovič, M. Hrnčár, Ďuďák, Šipka, J.Kačena (Holúbek, F. Drienka)

D. PORUBA: Marko – P. Suchý, Vlado, Nedielka, Kapko, Hamaňa, A. Suchý, Martinák, Šlesarik, Daško, R. Suchý (J. Koteš, J. Suchý)

Beckov – Neporadza 1:3 (1:1)

Prvý polčas bol vyrovnaný, za hostí skóroval J. Richtárech. Domáci sa presadili z pokutového kopu, keď gól strelil Kupčík. Hostia prebrali iniciatívu, darila sa im hra v poli, z čoho dali aj dva góly, keď najskôr pridal na 1:2 Horváth. Skóre zápasu uzavrel J. Richtárech.

Góly: P. Kupčík (11m) – J. Richátrech 2, M. Horváth, rozhodoval: Kotian, 50 divákov.

BECKOV: Kačerek – Pastorek, Ondříšek, Jaroščiak, Pokopec, Kanáloš, Šimko, Kupčík, Pevný, Sedláček, Breznický

NEPORADZA: Ševčík – Kyselica, Horváth, Dlábik, J. Richtárech, Hošo, M. Richtárech, Laššo, Cmarko, J. Rychtárech, Ondráš

Omšenie – Kľúčové 0:0

Priebeh zápasu, v ktorom dominovali dobré obrany a kvalitní brankári, od prvých minút naznačoval, že veľa gólov nepadne. Napriek tomu si domáci v prvom polčase vypracovali tri a v druhom dve viac než stopercentné šance, ktoré však trestuhodne zahodili. Hostia, ktorí trónia na čele tabuľky ukázali veľmi dobrú hernú kvalitu, no v koncovke boli rovnako neúspešní ako domáci, a tak zápas skončil bezgólovou remízou. Záver dosť nervózneho zápasu zbytočne vyhrotil hráč hostí č. 8, ktorý mimo pohľadu rozhodcov hrubým nešportovým správaním voči domácej lavičke rozpútal lavínu emócií na hracej ploche i v hľadisku.

Rozhodoval: Hruda, 250 divákov.

OMŠENIE: D. Homola – B. Homola, Klačman, Kijačik, Jantošovič, Malo, Bielik, Dorička, Barinka, Meravý, Škorvánek,

KĽÚČOVÉ: Zubo – Machara, Pecháček, Kendera, Petrúšek, Papierník, Štefánek, Kostadinov, Patka, Rajníček, Pšenčík

Drietoma – Mn. Lehota 2:1 (1:1)

Domáci nastúpili na zápas v pozícií favorita a chceli ukázať atraktívny futbal a uhrať aj dobrý výsledok. V 7. min po priamom kope z kopačky Brandísa sa ujali vedenia po nedorozumení obrany s brankárom. Hra sa vyrovnala, prelínala sa zo strany na stranu bez vyložených šancí. Mn. Lehota pohrozila z ojedinelej šance, keď sa k odrazenej lopte dostal Bajzík, ktorý skóroval na 1:1. Po zmene strán nastúpila Drietoma s cieľom vyhrať. Napádali súpera a dostávali sa do šancí, no nevedeli sa presadiť. Hostia mali jednu či dve vyložené šance, no tie nepremenili. V 86. min po ruke hostí si loptu postavil Brandís a z priemeho kopu do vinkla upravil na konečných 2:1. Domáci boli o niečo lepší, a tak vydreli dobré postavenie v tabuľke.

Góly: Brandis 2 – Bajzík, rozhodoval: T. Kačička, 50 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Šišovský, Orság, Blažej, Lacko, Brandis, Hrčka, Vasko, Zajac, Filo

MN. LEHOTA: Lehotský – Laco, Honza, D. Hrnčár, Kňažek, T. Laco, E. Laco, Marton, Bajzík, M. Hrnčár, Dávidek

Dolné Srnie – Mel.-Lieskové 1:1 (1:0)

Vo veľmi nervóznom zápase domáci už v 3. min nepremenili pokutový kop. Domáci strelili gól v 20. min Matlákom. Hostia, ako býva zvykom vo vzájomných zápasoch, vyrovnali až tesne pred koncom. Hlavný rozhodca podal v stretnutí nepresvedčivý výkon.

Góly: Matlák – Hodulík, rozhodoval: Jurčík.

DOLNÉ SRNIE: Hejbal – Rehora, Radoš, Ilenčík, Poláček, Hargaš, Petkov, Vicena, Matlák, Hejbal, Mažár (M. Bušo, J. Bušo)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelánsky – Hanták, Minarech, Gabrhel, Birás, Matiaš, Štefák, Habdák, D. Žiška, Oravec, Pavlík (Luprich, Hodulík, P. Žiška)

Záblatie – Bobot 4:2 (3:1)

Záblatie nastúpilo po minulotýždňovom debakli so zmenami v zostave a s posilami z dorastu. Začalo veľmi aktívne. Už v 1. min sa rútil na bránu osamotený Minárik, ale šancu nepremenil. Reputáciu si napravil o štyri minúty, keď otvoril skóre zápasu a o 30 min neskôr pridali aj druhý gól. Záblatie bolo pri chuti, vytvorilo si množstvo šancí a v 42. min po kombinačnej akcií po osi Šťastný – Minárik pridal tretí gól kapitán Marek Čakloš. Domáci v závere polčasu po strate koncentrácie inkasovali gól od Hložu – 3:1. Druhý polčas sa niesol v podobnej réžií. Domáci kombinovali, vytvárali si šance a štvrtý gól pridal v 70. min Urban. Hostia ešte päť minút pred koncom skorigovali Kňazem na 4:2. Víťazstvo Záblatia je plne zaslúžené.

Góly: Minárik 2, Čakloš, Urban – Hloža, Kňaze, rozhodoval: Szor, 90 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Fraňo, Kováčik, Krištof, Agafon, Urban, Čakloš, Kováčik, Urban, Minárik, Šťastný (Ševčík, Magál)

BOBOT: Grman – Galko, Meliš, Hloža, Kňaze, Pástor, Tunega, Káčer, Jonis, Antalovič, Koreň (Džubina, Klamár)

Horňany – Tr. Teplá 2:2 (2:1)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. Domáci už v 15. min viedli 2:0, následne hostia znížili a na 2:2 vyrovnali päť minút pred koncom po góloch Friedla.

Góly: M. Šmehýl, Mičo – Friedl 2, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Podhorský, Hanus, R. Šmehýl, Filin, Kováčik, Mičo, J. Šmehyl, Masár, M. Šmehýl, Bulejko (Valach, Brlej)

TR. TEPLÁ: Čupalka – Ondrejík, Zúber, Frohn, Blaho, Beňo, Balon, Adamčík, Píža, Friedl, Stupinský (J. Kováč, M. Jakúbek, Dorica)

Vrbovce – Polianka 3:5 (1:1)

Góly: Ľ. Hyža, Sabota, P. Mareček – Šimko, Kovačiny, Chňupa, Červienka, Augustín, rozhodoval: Chupáč, 60 divákov.

Potvorice – Brestovec 1:1 (1:0)

Domáci tím bojoval a vybojoval si bod, hoci mohol i vyhrať. O remíze rozhodol päť minút pred koncom Farbák, ktorý z bieleho bodu vyrovnal na 1:1.

Góly: Suchý – Farbák (11 m), rozhodoval: Ondrušek, 70 divákov.

POTVORICE: Kerak – M. Kubán, Moravčík, Šimunčík, Malo, Drozda, O. Kubán, Suchý, Sedlák, Vatrt, Horváth (Martiška, Melicher)

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Gálik, Coufalík, Obuch, Sládeček, Bruško, Mozolák, Baranovič, Farbák, Čmela (Bakoš)

Krajné – Kálnica 2:1 (1:0)

Domáci boli v úvode výrazne lepší. Pripravovali si gólové šance, no využili iba jednu, keď sa z pokutového kopu presadil Tížik. V druhom polčase hostia napriek oslabeniu hrali dobre. Po ich vyrovnaní z kopačky Ivanu domáci najmä bojovnosťou strhli víťazstvo na svoju stranu. V hodovom zápase rozhodol o víťazstve Krajného Koník.

Góly: Tížik (11 m), Koník – Ivana, rozhodoval: Kahúň, 150 divákov.

KRAJNÉ:Moravec – Klimek, Otrubčák, Medveď, Osuský, Koník, Tížik, Kostelný, Lacho, Škodáček, Vavák (Macúch, Herák, Dobrovodský)

KÁLNICA: Režný – Mordin, Kunda, Pavlech, Unčík, M. Važan, Potoček, Košťál, M. Ivana, A. Važan, Janega (Hladký, Šulej)

Tr. Bohuslavice – Kočovce 3:2 (2:0)

V šlágri kola sa domáci dostali do dvojgólového vedenia. Keď sa už zdalo, že je o víťazovi rozhodnuté, Kočovce v 87. a 89. min po presných zásahoch Hanáčka a Horčičáka zdramatizovali priebeh zápasu. Na viac im už však nezostalo síl.

Góly: Bližniak 2, Vavro – Hanáček, Horčičák, rozhodoval: Cibulka, 70 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, P. Vavro, Salic, Gavalec, S. Vavro, Dendis, Mitánek, Bližniak, T. Sevald, Fraňo (Kopunec)

KOČOVCE: Motola – Z. Sevald, Mihál, Trebatický, Juriš, Hanáček, Feranec, Škoda, Roško, Horčičák, Maraz (Verner)

Nová Ves – Bzince 6:0 (3:0)

Domáci sa iba postupne rozohrávali a až v 16. min uvoľnil Ondreička do voľného priestoru Lacka, ktorý otvoril skóre zápasu. Rovnaká situácia sa zopakovala v 33. min, keď Lacko našiel Ševčíka, ktorý pridal druhý gól. Do polčasu ešte pridal v 38. min tretí gól Ondreička, keď po najkrajšej akcií zápasu mu pripravil gól Sika. V druhom polčase domáci poľavili a až v závere zápasu pridali ďalšie tri góly.

Góly: Sika 2 (1. z 11 m), Lacko, Ševčík, Ondreička, Jambor, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

NOVÁ VES: Kolník – Suchý, Uzunyan, Jaroš, Gajdošech, Ševčík, Malíček, Koritina, Ondreička, Sika, Lacko (Jambor, Gróf, Grznár)

BZINCE: Lacko – Denk, ANdel, Zamec, Lukáč, Skovajsa, Gulán, Miškech, Poláček, Mazáň, Hložka (Košarišťan, Kačic)

Považany – Hrašné 4:2 (2:0)

Považancom vyšiel prvý polčas, keď sa dostali do dvojgólového vedenia po presných zásahoch Hlatkého a Borsa. Po prestávke hostia ožili. Najskôr znížil Polák a v 74. min vyrovnal Sadloň. V závere stretnutia sa však misky váh predsalen naklonili na stranu domácich. Najskôr štyri minúty pred záverečným hvizdom upravil na 3:2 Skaličan. Gólovú bodku dal v 89.min Husár.

Góly: Hlatký, Bors, Skaličan, Husár – Polák, Sadloň, rozhodoval: Švancara, 50 divákov.

POVAŽANY: Michalka – Udržal, J. Kubica, P. Tulis, Michalík, Krawczyk, Skaličan, Hlatký, Stacho, Bors, Husár (Michalík, P. Kubica, Krajčovič)

HRAŠNÉ: Perička – Klogner, J. Kačány, Sadloň, bartek, Polák, Šumák, Babiar, Zmeko, Ďuriš, Kočiš (Mička, Zámek)

Hrádok – St. Turá B 0:4 (0:3)

Takáto bieda v Hrádku ešte nebola!!! Päť domácich zápasov znamenalo päť prehier. Aj v tomto meraní síl bolo rozhodnuté už po prvom polčase, keď hostia po dvoch góloch Straku a jednom Biháryho viedli 0:3. Po zmene strán sa hra domácich zlepšila, gól však streliť nedokázali, naopak Biháry svojim druhým gólom v zápase uzavrel skóre na konečných 0:4.

Góly: Biháry 2, A. Straka 2, rozhodoval: Klimčík 50 divákov.

HRÁDOK: Tekula – Majerník, Sevald, V. Bodrogi, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Pavlovič, Štekel, Z. Bodrogi, Steinecker (Ocet, Šagát)

ST.TURÁ B: Oravec – Szekfu, Javor, Jaroš, Straka, Gyorog, Beňo, Biháry, Baran, Toráč, Maroň (Zámečník, Filip, Strelník)

Turá Lúka – Lúka 5:4 (3:1)

V zápase bohatom na gól viedla Turá Lúka už 4:1. Hostia sa však nevzdávali a gólmi Ondrisa a Kriška vyrovnali. O všetkom napokon v 77. min rozhodol Duga, keď stanovil konečný výsledok na 5:4.

Góly: Buček, Kročian, Štermenský, Ťulák, Duga – Ondris 2, Miklovič, Kriško, rozhodoval: Valovič, 100 divákov.

TURÁ LÚKA: Nečas – Buček, Halabrín, Štermenský, Šarudi, Gabriš, Vavák, Poláček, Kročiak, Ťulák, Duga (Petrovič, Fako, Holič)

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Hečko, Haluza, Hoško, Miklovič, Kačina, Kriško, Ondris, Štefanec (Pánik, Tlstovič)

1. Nová Ves 12 9 2 1 63:18 29

2. Turá Lúka 11 9 0 2 45:20 27

3. Brestovec 12 8 3 1 40:20 27

4. Kočovce 12 8 1 3 49:18 25

5. Tr. Bohuslavice 11 7 1 3 26:21 22

6. Kálnica 12 6 2 4 32:21 20